Rewolta w garderobie przyszłej mamy nie kończy się na ubraniach. Po skompletowaniu odpowiedniej odzieży ciążowej czas na buty. Przez wiele pań dobór odpowiedniego obuwia podczas ciąży jest bagatelizowany. To ogromny błąd. Czas przed urodzeniem dziecka powoduje przecież nie tylko gigantyczne zmiany w psychice kobiety, ale także w jej ciele. Największym obciążeniem staje się brzuch, w którym ukrywa się maleństwo. Poza tym w czasie ciąży łatwiej o żylaki i opuchnięcia nóg. To właśnie dlatego jako przyszła matka nie możesz pozwolić sobie na „dodatkowe kilogramy”. Wysokie i ciężkie buty mimo swojego niezaprzeczalnego uroku nie są przeznaczone dla kobiet ciężarnych!

Nie od dziś wiadomo, że noszenie szpilek do najzdrowszych nie należy. Naturalne jest więc, że katowanie stóp i nóg wysokim obuwiem nie jest wskazane dla przyszłych mam. Po pierwsze buty na wysokim obcasie zmuszają nas do przyjęcie nieprawidłowej postawy. Jest to niezdrowe nie tylko dla nas, ale i dla nienarodzonego jeszcze dziecka. Podczas ciąży dużo łatwiej nabawić się nieestetycznych halluksów , co więcej nasze palce mogą ulec deformacji. Lepiej więc piękne sandałki na obcasie czy kozaczki ze szpilką odstawić do szafy na czas ciąży by później cieszyć się pięknymi i zdrowymi nogami.

Jeśli nie szpilki to płaskie buty? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że płaskie obuwie również nie jest idealnym rozwiązaniem dla kobiety „przy nadziei”. Klapki, japonki czy baletki łatwo ześlizgują się ze stóp a co za tym idzie powodują przybieranie złej pozycji nóg i sylwetki. Dobrym rozwiązaniem są buty z dodatkowymi zabezpieczeniami – sznurowane adidasy, bardzo modne ostatnio trampki czy baletki z podtrzymującą stopy gumką.

Jakie buty będą najlepsze dla kobiety w ciąży? Złoty środek stanowią buty nie za wysokie i nie za niskie. Postaw na obuwie na niskim obcasie. Warto wybierać buciki, nieco większe – gdyż w ciąży stopy często puchną. Wygodne koturny o średniej wysokości, balerinki o nieco wyższej podstawie, mokasyny, czółenka – to buty, jakie przyszła mama może zakładać bez obawy o zdrowie swojego dziecka.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/seo/public_html/426.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-xn--szafaciowa-9gb24l-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/seo/public_html/426.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/seo/public_html/426.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/seo/public_html/426.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/seo/public_html/426.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/seo/public_html/426.pl/wp-includes/load.php(679): do_ in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367